K čemu slouží pojištění profesní odpovědnosti?

Pracujete ve svém zaměstnání s penězi? Podepsali jste při nástupu hmotnou odpovědnost a pravidelně přicházíte do styku s penězi? V tom případě už jste se možná někdy setkali s tím, že se buď vám, nebo některému z vašich kolegů z nedbalosti podařilo vytvořit manko. Jak nastalou situaci vyřešit? Odpovědí může být právě sjednání pojištění profesní odpovědnosti.

Odpovědnost za schodek

Jestliže máte podepsanou písemnou dohodu o hmotné odpovědnosti k ochraně hodnot, které vám svěřil zaměstnavatel, podepsáním jste za ně přebrali odpovědnost. To znamená, že v případě nastalého schodku musíte chybějící částku zaplatit ze svého. To je dáno zákonem, ve kterém je jasně stanoveno, že zaměstnanec musí svému zaměstnavateli uhradit ztrátu v plném rozsahu.

Profesní odpovědnost

A právě v takových případech se hodí mít sjednané pojištění profesní odpovědnosti, která vás chrání v případech, kdy omylem svému zaměstnavateli způsobíte finanční ztrátu. U schodku, který vznikl na vaší směně, není potřeba sáhodlouze pátrat po tom, kdo jej způsobil, ale v případech, kdy to není jednoznačné, rozhoduje o viníkovi zaměstnavatel.

Sjednejte si pojištění a buďte v klidu

Chyby dělá každý. Ačkoliv se můžete snažit, jak chcete, někdy zkrátka nemáte svůj den a něco pokazíte, aniž byste si toho byli vědomi. Proto je praktické se chránit a sjednat si pojištění odpovědnosti zaměstnance. U které pojišťovny tak provedete, je pouze na vás. Skvělé nabídky pojištění profesní odpovědnosti nabízí například pojišťovna ERGO, která v České republice působí již od roku 1994 a patří k největším pojišťovacím skupinám v Evropě.   Buďte chytří, a hlavně chránění, a sjednejte si pojištění profesní odpovědnosti ještě dnes. Jde to jednoduše, bez problémů si ho můžete zařídit i z vašeho obýváku. Jak? Přece online.

Publikováno: 28. 04. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Součková