Nedopusťte, aby zima zabránila vašemu podnikání. Pořiďte si mobilní topidlo!

Máte ve zvyku trávit většinu volného času v dílně a sníte o tom, že jednou ze svého hobby uděláte „full time job“? Pokud vás momentálně brzdí zima a nemáte možnost prostory vytápět konvenčním způsobem, tedy ústředním topením, neváhejte a pořiďte si mobilní topidlo neboli přímotop. Jakou variantu zvolit a kde se po topidle poohlédnout? Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Plyn, nafta, nebo elektřina?

Mobilní teplovzdušná topidla lze rozdělit do několika kategorií, a to na základě jejich výkonu a dalších vlastností. Naprosto zásadní však bývá způsob, jakým vytváří teplo, respektive z čeho. V zásadě se můžete rozhodnout mezi plynem, naftou a elektřinou – a jak správně tušíte, všechny tři možnosti nabízí specifické výhody i požadavky. V sortimentu naftových neboli diesel topidel natrefíte na modely, které jsou schopny vyvinout velmi vysoký výkon. Hodí se proto pro vytápění větších prostorů – například skladů či hal, ale také staveb a jiných otevřených prostranství. Na druhou stranu je nutné zajistit odvětrávání a odvod spalin. Do menších prostorů jsou proto vhodné spíše plynová topidla nebo elektrické přímotopy. Z hlediska ceny energií jsou takřka srovnatelná. Plynová topidla však nabízí o něco větší výkon, a navíc jsou na povrchu studená, takže u nich nehrozí poranění osoby či zvířete. Odradil by vás mohla nutnost manipulace s propan-butanovou bombou. Největší výhodou elektrických topidel je produkce „čisté“ energie – bez zplodin a CO2. Díky tomu je lze využívat i v prostorách bez odvětrávání.

Kdo vám s výběrem topidla poradí?

Přistupujte k pořízení topidla svědomitě a poohlédněte se po něm tam, kde danému sortimentu skutečně rozumí. Dobrou volbou je internetový obchod profesionalni-topidla.cz, který provozuje společnost eprofi.cz s.r.o. - specialista na mobilní topidla a průmyslové a stavební odvlhčovače MASTER. Zboží si můžete přijít vyzkoušet a vyzvednout i do kamenné prodejny.

Publikováno: 04. 03. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Součková