Zařizujeme domácnost. Zn. Jde to i bez úspor!

Přestěhovali jste se do vysněného bydlení a nyní nezbývá, než ho vybavit podle svých představ a přání? Nakupování elektroniky, nábytku a dalšího zařízení patří k těm příjemnějším starostem, ovšem pouze tehdy, máme-li na něj dost peněz. Zatímco starší generace už nějakým zařízením disponuje a jeho obměnu řeší postupně, ti mladší si musí byteček vybavit takříkajíc z gruntu. I přes nejrůznější slevové akce a diskontní ceny však budete potřebovat minimálně několik desítek tisíc a v případě luxusnějšího zboží i o jeden řád více. V případě, že vaše konto zeje prázdnotou a vy nemíníte čekat na to, až našetříte, sáhněte po půjčce.

Díky úvěru můžete vybavit domácnost třeba hned

Možností, jak financovat nezbytně zařízení do domácnosti, je hned několik. V případě, že potřebujete peníze i na další potřeby, které s bydlením nesouvisí, sáhněte po neúčelové spotřebitelském úvěru. Najdete ho v nabídce bankovních i nebankovní institucí a podstatnou výhodou bývá variabilní splátkový kalendář, který lze rozložit na několik let. Nechcete-li se příliš přeplatit na úrocích, zvolte účelovou půjčku, kterou je možno čerpat pouze na vybrané položky související s bydlením. Sazby u těchto typů půjček bývají zpravidla o něco nižší a i zde se nabízí možnost dlouhodobého splácení. Díky šikovnému úvěru můžete zařídit bydlení prakticky okamžitě.

Nákup na splátky – dobrá možnost jak se příliš nepřeplatit

Sháníte-li finance pouze na konkrétní spotřebič nebo jiné vybavení a zároveň se vám nechce čerpat dlouhodobou půjčku, pořiďte si zboží na splátky. Nákup na splátky nezatíží váš rozpočet a většinou lze uplatnit i na levnější věci. Umožňuje ho drtivá většina prodejců a často se přeplatíte pouze o jednu desetinu původní ceny a to bez nutnosti jakékoliv akontace. To je přijatelná daň za to, že svou novou pračku nebo sedací soupravu odvezete i s prázdnou peněženkou, nebo ne? Tak jako tak si i vždy dobře spočítejte, zda bude ve vašich silách řádně splácet splátky. V opačném případě raději počkejte, až se vaše finanční situace o něco zlepší.

Publikováno: 24. 07. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Součková