Přemýšlíte o své penzi? Chcete-li důchod prožít v poklidu, začněte spořit!

Každý z nás se čas od času zamyslí nad tím, jak bude jeho život vypadat za pět nebo deset let. A co teprve za několik dekád? Vzhledem k alarmujícím informacím o vývoji důchodového systému si možná budoucnost nemalujete nikterak růžově a popravdě – ani se vám moc nedivíme. Vypadá to, že se o svoji penzi budeme muset postarat svépomocí a tak tak, že na ni budeme celý život šetřit. Naštěstí existuje několik spolehlivých nástrojů, díky kterých se nemusíme obávat inflace a jedním z nich je i penzijní připojištění. Tento konzervativní způsob zhodnocení peněz se v současné době těší ještě větší oblibě než před lety a zajímají se o něj i lidé, kteří sotva vstoupili do koloběhu pracovního procesu.

Lepší než naspořit, je peníze vydělat

Než vám prozradíme podrobnosti o penzijním připojištění, připomínáme, že na mnohem větší částky dosáhnete prací. Vydělané peníze vám zajistí poklidné stáří spíše než  ty naspořené. Pokud máte pocit, že ve stávajícím zaměstnání nikdy nevyděláte adekvátní částku, poohlédněte se po alternativě. Co třeba podnikání online? Přes internet můžete nabízet služby nebo prodávat zboží. S propagací vám pomůže platforma PRYard.com. Anebo se můžete zařadit ke kvalitním tvůrcům obsahu. I ti mají práci mnohem jednodušší díky zmíněnému PR Yardu. Portál propojuje obě skupiny (tzn. inzerenty a tvůrce obsahu) a pomáhá jim zprostředkovat zakázky na PR články. Výše výdělku závisí na vás - zda vyděláte pár tisícikorun, nebo rozjedete plnohodnotný byznys, je otázkou vašeho úsilí. Registrace na PR Yardu je zdarma.

Proč zvolit penzijní připojištění?

Důvodů, proč je penzijní připojištění tak atraktivní, je hned několik. Zajímavý je nejen garantovaný státní příspěvek, ale i možnost daňové úlevy. Jde o benefity, které se váží ke každému připojištění, ale další výhoda v podobě výnosu z fondu závisí na konkrétním produktu. Vzhledem k tomu, že v jeden moment lze využívat pouze jediné připojištění, bychom měli výběru věnovat dostatečnou pozornost. Jste-li plnoletí a máte-li trvalý pobyt na území České republiky, nemeškejte a využijte porovnání penzijního připojištění, které je k dispozici na portálu ušetřeno.cz. Abychom vám dokázali, že se výše výnosů výrazně liší, zaměřili jsme se na dva populární produkty od ING a Allianz.

Penzijní připojištění od Allianz

Allianz patří mezi zavedené a stabilní pojišťovny, což je samo o sobě zárukou bezpečné a výhodné investice. Allianz penzijní fond nyní slibuje výnosy ve výši 2,69 %. Před dvěma lety činil dokonce více než 3 %. Dlouhodobí klienti Allianz nemusí platit žádné poplatky a navíc si mohou vybrat z nejširší nabídky penzí, která je aktuálně na trhu.

Penzijní připojištění od ING

ING penzijní fond využívá téměř 400 000 klientů a i on platí za bezpečnou a stabilní investici. Výnos fondu je sice nižší (momentálně 2,10 %), ale v dlouhodobém hodnocení patří k těm nejvyšším. Minimální výše příspěvku činí 300 Kč a vklad lze v souladu s podmínkami odložit až o několik měsíců. Předtím, než učiníte konečné rozhodnutí, nezapomeňte zvážit i další alternativy. Díky srovnávači na ušetřeno.cz pohodlně, rychle a přesně srovnáte všechny nabízené produkty a v případě zájmu je sjednáte online. Nenechávejte svůj osud napospas státu a začněte si spořit již nyní. Jedině tak si zaslouženou penzi opravdu užijete.

Publikováno: 03. 11. 2019

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Součková