Drahé kovy a diamanty - investice, která jsou jistější než smrt

S volnými finančními prostředky lze nakládat mnoha způsoby. Peníze můžeme utratit za zážitky nebo si za ně koupit něco pro radost. Nebo se chovat zodpovědně a myslet na zadní kolečka, případně příští generace a začít spořit. Ať už se však rozhodneme odkládat peníze bokem nebo je zkusíme rozmnožit v rámci spoření nebo termínovaného vkladu, vždy se můžeme setkat s výraznou inflací, která naspořenou částku výrazně znehodnotí. Jedinou možností, jak tomuto jevu předejít, je výhodná investice, díky které uchováme hodnotu úspor i v době ekonomické krize. A znáte snad stabilnější investici než drahé kovy a drahokamy? My tedy rozhodně ne.

Akcie stoupají a klesají, ale hodnota drahých kovů a drahokamů průběžně roste. Zlato, stříbro, platina i diamanty patří k poměrně konzervativním investicím a rozhodně se nemusíme bát, že by jejich cena nečekaně prudce klesla. Ta naopak dlouhodobě roste a jak to tak vypadá, poroste i nadále. Poptávka po zlatě dvojnásobně převyšuje nabídku a podobě je na tom i stříbro. Zásoby druhého nejoblíbenějšího drahého kovu navíc rapidně ubývají a můžeme proto očekávat další nárůst. Investiční zlato a další drahé kovy patří mezi nejdostupnější investice – lze do nic investovat i velmi malé částky a to nejčastěji v podobě mincí a slitků.

Pokud vám zlato zevšednělo a rádi byste investovali do něčeho opravdu exkluzivního, vyberte si diamanty. Žádná stabilní investice se nemůže chlubit tak výhodným úročením ve výši 3 až 10 % a v dobách krize až 30 % ročně. Investiční diamanty jsou populární zejména v EU, kde do nich občané ukládají v průměru 7 % svých úspor. V porovnání s drahými kovy mají výhodu – zlato, stříbro ani platina nemají ve stejné hmotnosti se svou cenou hodnotě diamantů ani nepřibližují. Obě investice však můžeme velmi jednoduše zkombinovat – nechat si vytvořit originální šperk, který nám bude dělat společnost během důležitých jednání a slavnostních příležitostí. Není nad to, mít své investice pořád po ruce.

Publikováno: 24. 07. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Součková