Složitou situaci může vyřešit i menší obnos

Do výplaty zbývá ještě několik (dlouhých) dní a v peněžence je tak akorát. A právě v tom momentě nabourá křehký rozpočet neočekávaná událost v podobě rozbitého spotřebiče, porouchaného automobilu či jiné nehody, pro které je typické že se stanou právě tehdy, když to čekáme nejméně. Šlamastiku by přitom vyřešilo i pár set korun nebo nějaká ta tisícovka. Jenže kde peníze takhle rychle získat?

Do banky pro kontokorent

Jednou z možností, jak se dostat k menší finanční částce může být bankovní půjčka formou kontokorentu. Jde o povolené přečerpání účtu zhruba do výše dvojnásobku průměrného platu. Aby vám ho bankovní věřitel schválil, musíte si u něj vyřídit běžný účet. Některé bankovní společnosti však povolí kontokorentní úvěr jen těm, kteří jsou jejími dlouhodobými klienty. Dalším předpokladem je potvrzení o pravidelném příjmu. Pokud ho z nějakého důvodu nemůžete doložit, budete se muset po finanční injekci poohlédnout jinde – v nebankovním sektoru. Ten je plný miniúvěrů s přízviskem „půjčka ihned“.

Půjčit si lze i přes SMSku

Jednou z nejpopulárnějších miropůjček je takzvaná SMS půjčka, která se zrodila ve Skandinávii. Tam ji začala nabízet společnost Ferratum, která poskytla klientům to, co jim na trhu finančních produktů chybělo. Postupně se rozšířila i do zbytku Evropy a v obdobných variantách ji začaly nabízet i další instituce.

Sám název napovídá, že jde o velmi nekomplikovaný úvěr, který lze realizovat prostřednictvím textové zprávy. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, ve kterém zvolíte požadovanou částku a počkat, až vám přijde mail s autorizačním PIN kódem. Ten zašlete v SMS zprávě na číslo věřitele a zašlete na jeho účet symbolickou 1 Kč. Do několika minut po připsání platby obdržíte požadovanou částku. Tu můžete využít na cokoliv uznáte za vhodné. Jediným předpokladem je nepřítomnost v registru dlužníků. Vaše příjmy nikdo zkoumat nebude.

SMS půjčka má i své nevýhody. Můžete o ni žádat opakovaně, ale napoprvé vám většina věřitelů půjčí jen poměrnou část. Počítejte s vysokým RPSN a splatností do několika týdnů.

Publikováno: 24. 07. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Součková