Nepodceňujte význam cestovního pojištění. Proč je tak důležité?
Obsah článku:
Chystáte se na vytouženou dovolenou a pomalu balíte kufry? Předtím, než nastoupíte do letadla a zapomenete na starosti všedních dnů, se nezapomeňte pojistit. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a výhodná last minute dovolená se může ve zlomku vteřiny promítnou do vašeho rozpočtu na několik let dopředu.
Bez cestovního pojištění se neobejdete ani v EU
Je to tak. Spousta turistů spoléhá na Evropský průkaz zdravotního pojištění a myslí si, že díky němu ušetří za regulérní cestovní pojištění. Průkaz lze přitom uplatnit jen v rámci zdravotnických zařízení z veřejných zdrojů a to navíc s výraznou spoluúčastí. Kupříkladu ve Francii za ni zaplatíte celých 30 % a každý den, který strávíte v nemocnici, vás bude stát 16 €. Pokud vás v zahraniční rozbolí zuby, budete to muset vydržet domů, nebo si ošetření zaplatit zcela ze své kapsy. To samé platí i v případě nákupu léků nebo zdravotnických pomůcek. EZP vám nepomůže ani v případě repatriace. Pokud se vám nelíbí ceník vaší stávající pojišťovny, využijte online srovnávač pojištění a najděte si výhodnější produkt. Porovnat konkurenční nabídky se vyplatí zejména tehdy, chystáte-li se na několikaměsíční pobyt v cizině. Cestovní pojištění srovnání, které vám může ušetřit pěkných pár tisíc korun, najdete na některém z mnoha známých portálů (zadejte do Googlu \"srovnání cestovního pojištění\").Cestování mimo EU bez pojištění? Bláznovství!
Za hranicemi EU můžete bez cestovního pojištění dopadnout několikanásobně hůř. Malý příklad hovoří za vše. Zlomíte-li si v USA nohu, bude vás ambulantní prohlídka, malá operace a 2 dny hospitalizace stát necelých půl milionu korun. Mozková mrtvice, po které strávíte 15 dní na JIP pak zhruba trojnásobek. Několik desítek korun, které investujete do cestovního pojištění, vám mohou doslova zachránit krk.Cestujete vlastním vozem?
Cestujete-li vlastním vozidlem, můžete být relativně v klidu. Ve většině evropských zemí totiž platí povinné ručení, které jste si sjednali v ČR. Zda tomu tak skutečně je, zjistíte v zelené kartě. Nejlevnější povinné ručení najdete některém z online porovnávačů. V opačném případě vám nezbude, než si sjednat takzvané hraniční pojištění. S tím se setkáte např. v Rusku nebo Bělorusku.Publikováno: 24. 07. 2018
Kategorie: Nezařazené